Zapraszamy do udziału w naszym najnowszym projekcie zajęć z MINECRAFTA!.

Minecraft to coś więcej niż zwykła gra. Jest to wirtualna platforma kreatywna. Użytkownicy mają za zadanie tworzyć z sześciennych bloków podobnych do klocków LEGO® najróżniejsze mapy oraz budynki dla ruchomych bohaterów. Bohaterowie wędrują po mapach w poszukiwaniu niesamowitych przygód oraz surowców. Z surowców natomiast użytkownicy wytwarzają kolejne nowe materiały oraz narzędzia, które pomagają im tworzyć kolejne coraz bardziej skomplikowane konstrukcje. Gracze mogą spotkać w wirtualnym świecie innych kolegów, którzy wcielają się w postaci przyjaciół lub przeciwników.

Każda kreacja stworzona w Minecrafcie może mieć niezwykłą wartość edukacyjną. Podczas naszych zajęć to dzieci staną się reżyserami wydarzeń. Dodatkowe korzyści edukacyjne jakie płyną z naszych warsztatów to rozwijanie kreatywności oraz wyobraźni przestrzennej, twórcze używanie komputera, praca w grupie, rozwiązywanie problemów, współdzielenie zasobów a następnie publikowanie online.

Tematem przewodnim zajęć z Minecrafta będą wakacje oraz Polska. Podczas każdego dnia półkolonii dzieci będą rozwiązywały zadania dotyczące różnych form spędzania wolnego czasu na terenie różnych województw. I tak jednego dnia wybiorą się do lasu aby zamieszkać w szałasach i tam spędzić noc z kolegami, kolejnego dnia wybiorą się do Puszczy Białowieskiej aby sadzić drzewa i krzaki, następnie będą mogły wybrać się na nadmorski kemping i tam będą musiały zorganizować sobie całe otoczenie.

Warsztaty odbywają się w przestrzeni dydaktycznej dla dzieci. Nieopodal każdej lokalizacji znajdują się place zabaw wysokiej jakości gdzie spędzamy z dziećmi czas podczas spacerów. Tutaj mogą Państwo obejrzeć fotogalerię z półkolonii letnich, które odbyły się w zeszłych latach w przykładowych lokalizacjach:

Centrum Kultury Wilanów, obejrzyj fotogalerię
Bawialnia, obejrzyj fotogalerię
Ale Laba, obejrzyj fotogalerię
Kids' Planet, obejrzyj fotogalerię

Harmonogram półkolonii Minecraft + robotyka LEGO® + sztuki walki

 • 9.00-9.15 Powitanie uczestników i zabawy integracyjne
 • 9.15-9.30 Prezentacja multimedialna: wprowadzenie w świat Minecrafta (1-sze zajęcia)
 • 9.15-9.30 Slajdy dotyczące danego zadania z Minecrafta (każde kolejne zajęcia)
 • 9.30-9.45 Drugie śniadanie
 • 9.45-11.45 Projektowanie i zabawa z Minecraftem
 • 12.00-13.00 Zabawa na świeżym powietrzu (plac zabaw), w przypadku złej pogody: zabawy ruchowe w pomieszczeniu
 • 13.00-13.30 Obiad (zupa, drugie danie, kompot)
 • 13.30-14.00 Slajdy dotyczące zagadnień związanych z danym modelem robota LEGO®
 • 14.00-15.00 Zajęcia ze sztuk walki (dla chętnych), uwaga: pora zajęć ze sztuk walki może jeszcze ulec zmianie
 • 15.00-16.30 Budowanie i programowanie
 • 16.30-17.00 Realizacja własnych pomysłów, rozbudowywanie modeli o dodatkowe funkcje, zabawa robotami

Dzieci, które uczęszczały na orgaizowane przez nas kursy lub półkolonie kontynuują naukę na kolejnych etapach. Żadne konstrukcje się nie powtarzają.

Podczas półkolonii dzieci mają zagwarantowane pełne wyżywienie: drugie śniadanie, obiad (zupa, drugie danie, kompot) oraz podwieczorek. Ponieważ najważniejsze jest dla nas zadowolenie Państwa i dzieci, posiłki przygotowuje nam jedna z czołowych firm na polskim rynku, zajmująca się gotowaniem dla najmłodszych: www.dietbox.pl. Na Państwa życzenie możemy przygotować także posiłki dieteyczne: dieta bezjajeczna, bezmleczna, bezglutenowa, lub inna ;)

Cena:
 • 730 PLN: 5 dni półkolonii z pełnym wyżywieniem (godziny: 9.00-17.00)

Zapisy: Zajęcia prowadzimy także w szkołach, do których na codzień uczęszczają dzieci (grupy minimum 10 dzieci). Jeśli chcesz aby klasa Twojego dziecka brała udział w warsztatch w swojej szkole, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

eduPunkt Copyright 2010
Materiał graficzny wykorzystany za zgodą:
PPH Akces, NTT System, Park Edukacja