Zapraszamy do udziału w projekcie 3DKids.pl, który powstał z inicjatywy
firmy 3D Lab s.c. przedstawiciela 3D Systems w Polsce
.

illustration image
Drukarki 3D dają dzisiaj nieograniczone możliwości. Drukowanie w 3D jest niesamowitą rewolucją, dzięki której można w krótkim czasie zaprojektować i fizycznie otrzymać dowolony przedmiot. Zastosowanie nowoczesnych materiałów do druku gwarantuje trwałość i wytrzymałość takiego przedmiotu. W efekcie możliwe jest drukowanie brakujących elementów lub tworzenie całkowicie nowych modeli. To co dla nas dorosłych wydaje się być fikcją, dla naszych dzieci jest rzeczywistością. Druk 3D to technologia przyszłości, która zrewolucjonizuje najróżniejsze gałęzie przemysłu, usługi a także codzienne życie każdego z nas. Na organizowanych przez nas zajęciach dzieci dokonają swoich pierwszych rewolucji w druku 3D!

Nasze zajęcia wprowadzają dzieci w świat najnowocześniejszych technologii. Podczas warsztatów wszystkie modele projektujemy na komputerach a następnie drukujemy na drukarkach 3D Systems. Każdego dnia pracujemy także z klockami LEGO® WeDo oraz LEGO® Mindstorms EV3. Dzieci, które uczestniczyły w organizowanych przez nas kursach z LEGO® robotyki mają sznsę kontynuować naukę na kolejnych etapach. Żadne konstrukcje nie powtarzają się, realizowany jest program nauczania na bardziej zaawansowanym poziomie. Dzieci rozpoczynające naukę pracują w osobnej grupie. Podczas 5 dni półkolonii dzieci zaprojektują i wydrukują 5 modeli 3D. Każdego dnia wybudują i samodzielnie zaprogramują roboty LEGO® (liczba projektów zależy od poziomu zaawansowania grupy).

Pakiety edukacyjne firmy LEGO® są najlepszymi tego typu zestawami dydaktycznymi na świecie. Programy nauczania, na których bazujemy zostały napisane przez najlepszych dydaktyków światowych. W krajach wysoko rozwiniętych takich jak Stany Zjednoczone, Japonia, Wielka Brytania pakiety LEGO® Education są wykorzystywane w najlepszych szkołach. Uczniowie mają także szansę brać udział w warsztatach organizowanych przez specjalne Centra Edukacyjne LEGO®.

Podczas warsztatów podobnie jak rówieśnicy z innych krajów, dzieci pracują z zestawami klocków LEGO® Education. Ich zadaniem jest wybudować konstrukcje z klocków, połączyć je z silnikami oraz czujnikami a następnie zaprogramować na komputerze. Do programowania robotów wykorzystujemy oprogramowanie LEGO®, które za pomocą prostych algorytmów pozwala dzieciom ożywić roboty i wydawać im dowolne polecenia. Ostatnim krokiem jest wysłanie ułożonego programu z komputera do robota z pomocą kabla USB lub technologii Bluetooth. Program nauczania został opracowany w taki sposób, aby rozwijać cechy niezbędne w XXI wieku: kreatywne myślenie, umiejętności rozwiązywania problemów i kompetencje komunikacyjne oraz promować pracę grupową.

Jak dzieci pracują przy drukowaniu modeli 3D:

illustration image

illustration image

illustration image

illustration image

illustration image

illustration image

illustration image

Warsztaty odbywają się w przestrzeni dydaktycznej dla dzieci. Nieopodal każdej lokalizacji znajdują się place zabaw wysokiej jakości gdzie spędzamy z dziećmi czas podczas spacerów. Tutaj mogą Państwo obejrzeć fotogalerię z półkolonii letnich, które odbyły się w zeszłych latach w przykładowych lokalizacjach:

Centrum Kultury Wilanów, obejrzyj fotogalerię
Bawialnia, obejrzyj fotogalerię
Ale Laba, obejrzyj fotogalerię
Kids' Planet, obejrzyj fotogalerię

Harmonogram półkolonii druk 3D + robotka LEGO® + sztuki walki:
 • 9.00-9.15 Powitanie uczestników i zabawy integracyjne
 • 9.15-9.45 Prezentacja multimedialna: wprowadzenie w świat druku 3D (1-sze zajęcia)
 • 9.15-9.45 Slajdy dotyczące danego modelu 3D (każde kolejne zajęcia)
 • 9.45-10.15 Drugie śniadanie
 • 10.15-12.00 Projektowanie i drukowanie w 3D
 • 12.00-13.00 Zabawa na świeżym powietrzu (plac zabaw), w przypadku złej pogody: zabawy ruchowe w pomieszczeniu
 • 13.00-13.30 Obiad (zupa, drugie danie, kompot)
 • 13.30-14.00 Filmy i animacje dotyczące historii LEGO®, itp.
 • 14.00-14.30 Slajdy dotyczące zagadnień związanych z danym modelem robota LEGO®
 • 14.30-15.30 Zajęcia ze sztuk walki (dla chętnych), uwaga: pora zajęć ze sztuk walki może jeszcze ulec zmianie
 • 15.30-16.30 Budowanie i programowanie
 • 16.30-17.00 Realizacja własnych pomysłów, rozbudowywanie modeli o dodatkowe funkcje, zabawa robotami


Harmonogram półkolonii druk 3D + robotka LEGO®:
 • 9.00-9.15 Powitanie uczestników i zabawy integracyjne
 • 9.15-9.45 Prezentacja multimedialna: wprowadzenie w świat druku 3D (1-sze zajęcia)
 • 9.15-9.45 Slajdy dotyczące danego modelu 3D (każde kolejne zajęcia)
 • 9.45-10.15 Drugie śniadanie
 • 10.15-12.00 Projektowanie i drukowanie w 3D
 • 12.00-13.00 Zabawa na świeżym powietrzu (plac zabaw), w przypadku złej pogody: zabawy ruchowe w pomieszczeniu
 • 13.00-13.30 Obiad (zupa, drugie danie, kompot)
 • 13.30-14.30 Filmy i animacje dotyczące historii LEGO®, itp.
 • 14.30-15.00 Slajdy dotyczące zagadnień związanych z danym modelem robota LEGO®
 • 15.00-16.00 Budowanie i programowanie
 • 16.00-17.00 Realizacja własnych pomysłów, rozbudowywanie modeli o dodatkowe funkcje, zabawa robotami

Dzieci, które uczęszczały na orgaizowane przez nas kursy lub półkolonie kontynuują naukę na kolejnych etapach. Żadne konstrukcje się nie powtarzają.

Podczas półkolonii dzieci mają zagwarantowane pełne wyżywienie: drugie śniadanie, obiad (zupa, drugie danie, kompot) oraz podwieczorek. Ponieważ najważniejsze jest dla nas zadowolenie Państwa i dzieci, posiłki przygotowuje nam jedna z czołowych firm na polskim rynku, zajmująca się gotowaniem dla najmłodszych: www.dietbox.pl. Na Państwa życzenie możemy przygotować także posiłki dieteyczne: dieta bezjajeczna, bezmleczna, bezglutenowa, lub inna ;)

Cena:
 • 730 PLN: 5 dni półkolonii z pełnym wyżywieniem (godziny: 9.00-17.00)

Zapisy: Zajęcia prowadzimy także w szkołach, do których na codzień uczęszczają dzieci (grupy minimum 10 dzieci). Jeśli chcesz aby klasa Twojego dziecka brała udział w warsztatch w swojej szkole, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

eduPunkt Copyright 2010
Materiał graficzny wykorzystany za zgodą:
PPH Akces, NTT System, Park Edukacja