illustration image
illustration image
illustration image

Zestaw edukacyjny

Zestaw edukacyjny na każdej ławce!

Zestaw edukacyjny dla zespołu 2 uczniów składa się z netbooka NTT System ENTETE, oprogramowania WeDo Software wraz z WeDo Activity Pack oraz kompletu LEGO® Education WeDo.

illustration image

Netbook ENTETE

Podczas warsztatów pracujemy z dziećmi na netbookach ENTETE. Dzięki warsztatom z eduPunkt każde dziecko będzie miało okazję uczyć się przy komputerze, który został stworzony spacjalnie dla niego!

Powstający w Polsce netbook ENTETE to oparty na architekturze Intela projekt classmate PC, który został zaprojektowany specjalnie dla młodszych uczniów.

Netbook ENTETE posiada wytrzymałą na upadki obudowę, odporną na zalanie klawiaturę oraz niewielkie rozmiary. Zapewnia efektywną i bezpieczną pracę, dzięki pełnej kompatybilności ze standardowymi systemami operacyjnymi, aplikacjami i treściami dydaktycznymi. Długi czas pracy na baterii i możliwość podłączenia do sieci bezprzewodowej pozwalają na pracę bez uciążliwych kabli w różnych lokalizacjach szkoły.
czytaj więcej


Zestaw LEGO® Education WeDo

LEGO® Education WeDo to zestaw klocków, który umożliwia dzieciom budowanie robota wyposażonego w silniki i sensory oraz podłączenie go do komputera i zaprogamowanie. Każdy zespół 2 uczniów pracuje podczas warsztatów z oprogramowaniem WeDo Software wraz z WeDo Activity Pack oraz zestwem LEGO® Education WeDo. Zestaw edukacyjny składa się ze 158 klocków, silnika, sensora zbliżeniowego, sensora ruchu oraz ośrodka USB.

Każdy netbook ENTETE dział na oprogramowaniu LEGO® WeDo Software, które służy do "ożywienia" robota metodą "drag and drop" ("podnieś i upuść"). Oprogramowanie ma strukturę blokową (podstawy algorytmiki). Poszczególne bloki programu odpowiadają pracy silnika oraz sensorów. Ich różnorodność pozwala zaprogramować robota na wiele sposobów. Oprogramowanie daje także możliwość wykonywania ciekawych zadań bez robota.
czytaj więcej


eduPunkt Copyright 2010
Materiał graficzny wykorzystany za zgodą:
PPH Akces, NTT System, Park Edukacja